Kdo jsem?

 

Jmenuji se Eva Lopatová, ale kamarádi a známí mě často oslovují různými obměnami mého příjmení. Když pominu Lopatu, nejoblíbenější z nich je asi právě Lopi.

Jsem rodačka z Prahy. Tohle místo pro mě hodně znamená a všude na potkání tvrdím, že je to nejhezčí město na zeměkouli. V Praze mám zkrátka domov.

Taky mám ale moc ráda cestování. Jestli kvůli poznávání jiných krajů a mravů, nezapomenutelným zážitkům, pohybu z místa na místo nebo opětnému návratu domů, tím si nejsem úplně jistá a nejspíš to bude kombinace všeho.  V zahraničí jsem i krátce žila, jeden rok v krásné italské Florencii a jeden rok v ráji na Filipínách. A pak jsem se zas radostně vrátila domů.

Napsala jsem několik deníků z cest, udělala spousty fotek a až po letech mě napadlo dát to dohromady a sdílet s přáteli a všemi, koho taky baví cestovat nebo prostě jenom o zážitcích z cest číst.

Někdy to ale nemusí být velká cesta, aby člověk zažil něco neobvyklého, co mu připomene, že život je fajn. Jde o to, najít ve všem něco, co vás obohatí. A může to být třeba cestou do práce, když zjistíte, že tramvaj nejede a vy musíte pěšky místy, která jste za celou tu dobu vůbec nevnímali. Nebo si jdete zaběhat a vedle vás v lese skáče srnka. 😉

Tak se dívejte kolem a kochejte se.

Jaký je váš nejhezčí cestovatelský zážitek? Napište mi na:  eva.lopatova1@gmail.com